Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Realizowane

Czcionka:

ROK 2017

"KULTURA W ZGODZIE Z NATURĄ"

Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu przystąpił do realizacji projektu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017”. W ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury, wniosek złożony przez Ośrodek, uzyskał wysoką ocenę i zakwalifikował się do realizacji.
W ramach realizacji działania „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017” będzie przeprowadzona diagnoza potrzeb mieszkańców Gminy Goniądz w obszarze kultury, poznanie potencjału spoleczno-kulturalnego mieszkańców i wyłonienie lokalnych liderów. Pod koniec czerwca ogłoszony zostanie konkurs na inicjatywy lokalne, które mieszkańcy miasta i wsi będą mogli realizować ze środków NCK (alokacja środków na 3-7 inicjatyw lokalnych to 23 tys. zł).

 


"PSI OBOWIĄZEK"
 

                        ​

 

Głównym celem projektu „Psi obowiązek” jest wzrost kompetencji społecznych młodych ludzi. Wiodącym tematem jest propagowanie i kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt. Uczestnikami projektu jest grupa 12 osób w wieku 13-16 lat. Poprzez wszechstronną pomoc zwierzętom młodzież uczyć się będzie pracowitości, empatii, wyrażania siebie, asertywności, komunikatywności, pracy zespołowej, umiejętności rozwiązywania problemów. Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu otrzymał na te działania dotację w wysokości 6.214,00 zł. 


"MY W NATURZE"

Gmina Goniądz otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku dofinansowanie na realizację zadania pn.: „MY w NATURZE”. Kwota dofinansowania to 19 570,00 zł. Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu cyklu warsztatów o tematyce ekologicznej z dziećmi i młodzieżą zamieszkałą we wsiach na terenie gminy. Realizacją zadania zajmą się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, którzy w okresie letnim wraz z zaproszonymi specjalistami z dziedziny fotografii, ochrony środowiska, ornitologii spotkają się przy świetlicach wiejskich z mieszkańcami wsi. Efektem przeprowadzonych warsztatów, oprócz zdobytej przez uczestników wiedzy i dobrej zabawy, będzie wystawa fotografii wykonanych przez młodzież, prezentowana w świetlicach przy okazji realizacji programu „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne” oraz w szkole i Ośrodku Kultury.​

Pogoda

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny