Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kampania edukacyjna „Zdrowy i Aktywny Senior”

Utworzono dnia 09.10.2019
Czcionka:

Kampania edukacyjna „Zdrowy i Aktywny Senior” to cykl wykładów organizowanych przez Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym udział weźmie ok. 2000 seniorów z całego województwa podlaskiego. Celem spotkań jest propagowanie profilaktyki zdrowotnej, aktywności fizycznej i zbilansowanej diety opartej na regionalnych i ekologicznych produktach.

 

8 października 2019 r. w Białymstoku, w ramach kampanii, odbyło się seminarium dla ponad 250 osób w wieku 50+. Wśród uczestników byli mieszkańcy Goniądza, Moniek, Kruszewa, Łomży, Zambrowa oraz powiatu Kolno.

Organizatorzy zadbali o różnorodność tematyki prelekcji, w czasie których trwały warsztaty gastronomiczne. Pod okiem dietetyka przygotowano wspólnie krem z dyni, placki z cukinii i soki ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw.  

Wykłady przeprowadzili: dr Joanna Zabielska-Cieciuch (specjalista medycyny rodzinnej) „Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym”, dr Beata Wojszel (geriatra) „Kierunki nowoczesnej profilaktyki zdrowotnej”, Eugeniusz Muszyc (dietetyk) „Zasady racjonalnego żywienia”, Maciej Raciborski (coach personalny) „Zdrowa komunikacja międzypokoleniowa”, Katarzyna Dziejma (psycholog i seksuolog kliniczny) „Witalność seksualna seniorów” oraz  Urszula Arter (Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego) „Promocja produktu lokalnego”.

- Ogromnie cieszę się z dzisiejszego spotkania. Padło wiele pytań i propozycji. Aktywizacja społeczna i specjalistyczna opieka – tego potrzebują dziś seniorzy, dlatego czuję się zobligowany do dalszej pracy – mówi poseł na Sejm RP Mieczysław Baszko, współorganizator kampanii edukacyjnej „Zdrowy i Aktywny Senior”.

Konferencja miała miejsce w pensjonacie Sosnowe Zacisze i spotkała się z uznaniem zaproszonych gości. Seniorzy zyskali nowych znajomych, aktywnie spędzili czas i zdobyli wiedzę, która pomoże im w wielu doświadczeniach życiowych. Podkreślali też swoje zadowolenie ze spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnych, którzy podejmują inicjatywy społeczne i aktywnie działają na rzecz osób starszych w swoich gminach. Spotkanie uwieńczyła uroczysta kolacja, w czasie której przygrywał zespół Cygańskie Serca.

Kampania edukacyjna „Zdrowy i Aktywny Senior” jest realizowana przez PUTW na terenie kilkudziesięciu gmin pod patronatem honorowym Wicepremiera Jarosława Gowina
oraz Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Stanisława Derehajło.

 

Red. Podlaski Senior / Fot. Podlaski Senior

 

"Zdrowy i Aktywny Senior"

Utworzono dnia 09.10.2019, 10:11

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 106

W poprzednim tygodniu: 230

W tym miesiącu: 534

W poprzednim miesiącu: 997

Wszystkich: 74145

Pogoda

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny